Programmas "Jaunatne darbībā" projekts "CIBO PER LA MENTE" - LKNDZ

Programmas “Jaunatne darbībā” projekts “CIBO PER LA MENTE”

Iespaidos dalās projekta dalībnieks Aleksis Sarma.

2012. g. 16. – 26. jūnijs, Poggio Mireto, Italy

Pateicoties biedrībai „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”, man, divām biedrības pārstāvēm un trim grupu dzīvokļa klientiem ar garīga rakstura traucējumiem bija iespēja izbaudīt īstu vasaru Itālijā, mazajā, skaistajā pilsētiņā Poggio Mirteto, kura atrodas apmēram 64 km no Romas. Tāpat vien atpūsties nebraucām, jo piedalījāmies projektā „The international youth excange (Starptautiskā jauniešu apmaiņas programmā) „Cibo per la mente!””.

Projektā piedalījās sešas grupas no šādām valstīm: Latvijas, Turcijas, Īrijas, Itālijas, Lietuvas un Polijas.

Visas 10 dienas bija piepildītas ar daudz un dažādām aktivitātēm. Pirmās divas dienas bija veltītas komandas saliedēšanas aktivitātēm, lai iemācītos sadarboties ar citu valstu dalībniekiem, iepazītos viens ar otru.

Turpmākās sešas dienas bija veltītas kādai no valstu grupām. Katra grupa savā dienā visiem dalībniekiem gatavoja pusdienas, vakariņas un veidoja vakara programmu. Tā bija lieliska iespēja baudīt kaut nelielu daļiņu no katras valsts kultūras, baudot ēdienu, dejojot, spēlējot spēles, klausoties mūziku.

Paralēli kultūras baudīšanai, bija arī dažādas darbnīcas: mācījāmies dekopāžu, veidojām dāvanu maisiņus, lējām sveces. Bija arī tādas darbnīcas, kā mūzikas, mediju, mīmu, teātra u.c terapijas, kuras laikā mācījāmies sadarboties, būt radošiem.

Pēdējās divas dienas tika veltītas sagatavošanās darbiem, jo pēdējā dienā pie mums viesojās ciemiņi no vietējā dienas centra. Tā bija iespēja gan ciemiņiem, gan arī mums pašiem redzēt, ko visas nedēļas garumā esam sadarījuši, samācījušies.

Projekta laikā bija aktivitātes, kuras nebija paredzētas programmā. Vietējā stadionā savstarpēji uzspēlējām futbolu. Nosvinējām Līgo svētkus. Tie bija fantastiski svētki! Atradām arī laiku nelielai ekskursijai pa Poggio Mirteto.

Man, kā topošajam sociālajam darbiniekam, tā bija iespēja uzlabot: svešvalodu zināšanas (angļu un krievu val.), komunikāciju prasmes ar cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem; gūt prasmes dažādās darbnīcās.

Šī bija lieliska pieredze!

Aleksis Sarma