lat eng rus
Piektdiena, 01. jūlijs, vārda dienas svin: Imants, Rimants, Ingars, Intar...

 

Par mumsAktualitātes
Kontakti
Iespējas
Ziedot
Neatkarīga dzīve
Projekti
"NVO fonda" projekts
"NVO fonda" projekts2
NPBCWR
Kapacitātes stiprināšana
Dzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģija
NEWSCAT
Darbība EASPD
IB-Behindertenhilfe
ECC sertifikāts
Informatīvie resursi
Grupu dzīvokļi
Dienas centrs
SVEČU DARBNĪCA
Pārejas posms
Fotogalerija
Privātuma politika
Ieeja biedriem:
 

 

Biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” ir saņēmusi Latvijas Valsts budžeta finansētās programmas „NVO līdzfinansējuma programma” atbalstu projekta „Nevis pacienti, bet pilsoņi ar tiesībām – izglītības sociālās aprūpes jomā pāreja uz cilvēktiesībās balstītu modeli, izmantojot ECC” īstenošanai. Projekts tiek īstenots laika posmā no 18.04.2013. līdz 31.10 2014. ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu.

Šobrīd daudzās Eiropas valstīs notiek aktīva pāreja no novecojušā „medicīniskā” modeļa sociālās aprūpes nodrošināšanā cilvēkiem ar invaliditāti, uz sociālo aprūpes modeli, kurš ir  saskaņā ar ANO Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām. Līdz ar to daudziem pakalpojumu sniedzējiem jānodrošina sava aprūpes personāla neformāla izglītošana, lai varētu pāriet uz jauno, cilvēktiesībās balstīto aprūpes modeli. Tas nepieciešams, lai mainītu personāla attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti, mazinātu stereotipus un nodrošinātu inovatīvu sociālo pakalpojuma sniegšanas veidu. Sniedzot sociālās aprūpes pakalpojumus, personālam pilnībā jāizprot, ka cilvēki ar invaliditāti nav pacienti, bet pilsoņi ar tādām pašām tiesībām, kā ikviens no mums.


            

Šis projekts ir finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

No 20. līdz 28.oktobrim divi LKNDz pārstāvji piedalījās „Grundtvig” darbnīcā „In digital medio stat virtus!” Itālija. Pasākumā kopumā piedalījās 24 dalībnieki no Igaunijas, Polijas, Slovākijas, Čehijas, Itālijas, Grieķijas, Spānijas un Turcijas. Dalībnieku vidū bija cilvēki ar kustību traucējumiem un viņu atbalsta personas.


  


  Biedrības "Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi" 6 pārstāvji no 16. līdz 26. jūnijam piedalījās starptautiskā jaunatnes apmaiņas projektā, Itālijā, nelielā pilsētiņā Poggio Mirteto. Latviju pārstāvēja 4 jaunieši ar invaliditāti un divas pavadošās personas. Projektā piedalījās jaunieši no Itālijas, Turcijas, Īrijas, Lietuvas un Polijas. Projekta galvenais mērķis bija veicināt sadarbību strap dažādām valstīm un organizācijām, kuras atbalsta jauniešus ar invaliditāti. Latvijas jauniešiem šī bija īpaša pieredze. Piedalīties projektā tika dota iespēja jauniešiem, kuriem ir iepriekšēja institucionālās dzīves pieredze. Vairākiem jauniešiem no grupu dzīvokļiem šī bija pirmā iespēja piedalīties starptautiskā projektā un viesoties ārpus Latvijas. Jums tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar viena no projekta dalībniekiem - Alekša Sarmas gūtajiem iespaidiem.  

                         

Biedrība ir uzsākusi īstenot projektu, kura mērķis ir panākt aktīvu un kvalitatīvu biedrības „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”  līdzdalību lēmumu pieņemšanā sociālo pakalpojumu politikas plānošanas procesā un nodrošināt augstu biedrības biedru līdzdalības pakāpi sociālo pakalpojumu cilvēkiem ar invaliditāti dzīves kvalitātes aspektu nodrošinājuma vērtēšanā, izstrādājot un ieviešot dzīves kvalitātes izvērtēšanas sociālajos pakalpojumos metodoloģiju.

     
                                 IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ

Esam saņēmuši Sorosa fonda atbalstu projekta „Administratīvās kapacitātes stiprināšana līdzdalības veicināšanai lēmumu pieņemšanas procesā sociālās iekļaušanas jomā” līdzfinansējuma nodrošināšanai.

Ar Eiropas Sociālā fonda finansiāli atbalstītā projekta palīdzību biedrība vēlas veicināt sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanas procesā - tādu lēmumu, kas tieši ietekmē cilvēku ar invaliditāti un viņu ģimenes locekļu dzīves kvalitāti.
IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ

EIROPAS SAVIENĪBA
  
                                                                          
 
E-līdzdalības platforma
Sociālie pakalpojumi
Anketa sociālo pakalpojumu izvērtējumam
Nejaušs foto
AktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesAktualitātesProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiProjektiFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaFotogalerijaSākumsSākumsSākumsSākumsCēsis 2011Cēsis 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Madona 2011Sigulda 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Rīga 2011Kapacitātes stiprināšanaDzīves kvalitātes vērtēšanas metodoloģijaNPBCWRNPBCWRNPBCWRNPBCWRSVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCASVEČU DARBNĪCANEWSCATNEWSCAT
Jautājums:
Kāds ir Tavs viedoklis par valstī uzsākto deinstitucionalizācijas procesu?
Atbildēt!
 
Šī mājas lapa ir veidota ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība „Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi”.
  IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ EIROPAS SAVIENĪBA
Copyright © 2010.Visas tiesības aizsargātas.
Izstrāde MB Studija. »